Projekt EDUKO "Muzycznie, Gospelowo, Rekreacyjnie i Rowerowo"

  • Część pierwsza projektu 
 
Za nami pierwszy etap realizacji projektu „MUZYCZNIE, GOSPELOWO, REKREACYJNIE I ROWEROWO” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura -2019-2021" oraz budżetu Województwa Opolskiego.
15 maja odbył się "Rodzinny rajd rowerowy" wraz z warsztatami przygotowanymi przez Nadleśnictwo w wiacie „Arentówka”.
W rajdzie uczestniczyły 3 grupy z Domów Kultury Dziergowice, Stara Kuźnia oraz Bierawa. Wszystkie grupy spotkały się w wiacie „Arentówka”, gdzie zostały przeprowadzone warsztaty z panią Aurelią Arent.
Podczas warsztatów każdy z uczestników miał okazję zobaczyć na własne oczy poroże jelenia, liście drzew oraz plastry drewna, a także pogłębić swoją wiedzę w zakresie funkcjonowania lasu i nie tylko.
 
  •  Druga część projektu
Dnia 25-27 czerwca w Domu Kultury w Bierawie zostały zrealizowane warsztaty gospel, które przeprowadziła Gabriela Blacha Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, prowadząca od wielu lat warsztaty gospelowe. Koncert finałowy odbył się 27 czerwca o godz. 17:00 w Kaplicy św. Marii Magdaleny w Goszycach. Podczas koncertu wystąpili uczestnicy warsztatów gospel oraz Gabriela Blacha z zespołem.
Dziękujemy wszystkim partnerom za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.
 

Artykuły